The Fable of the Dragon-Tyran

Најзанимлјивији линкови се постују на http://www.facebook.com/pfePetnica или на https://www.instagram.com/pfe.petnica
stojke
Site Admin
Поруке: 140
Придружен: 17 Феб 2011, 09:45
Име: Milos
Презиме: Stojanovic

The Fable of the Dragon-Tyran

Порука од stojke » 24 Апр 2018, 23:12

Pre par sati je izasao novi video CGP Grey-a (jednaog od mojih omiljenih kreatora na YouTube-u). Relativno je filozofski pa vam ga delim kao osveženje od naših čisto tehničkih tema:

Priča je očigledno metaforična. Želim da čujem diskusiju za šta je po vama Zmaj metafora?

Корисников грб
djokjula
Операциони појачавач
Поруке: 142
Придружен: 08 Апр 2013, 22:12
Име: Djordje
Презиме: Marjanovic
Место: Kragujevac

Re: The Fable of the Dragon-Tyran

Порука од djokjula » 26 Апр 2018, 13:07

Posto se niko ne javlja, evo da ja dam svoju pretpostavku koja je opravdana slusanjem preko 200 sati Grey-ovih podcastova :mrgreen:

U jednom trenutku na Hello Internet podcastu su CGP Grey i Brady Haran (poznat po kanalu Numberphile) diskutovali o tome sta bi radili u situaciji da mogu usmeriti 30 najvecih umova sveta na istrazivanje i razvoj bilo koje jedne stvari. Ne secam se sta je Brady rekao, ali Grey je imao jako misljenje da ih treba usmeriti ka omogucavanju besmrtnosti coveka.

Brzo nakon te diskusije je objavio video o smrti i starenju, zajedno sa Kurzgesagt-om. U Grey-ovom videu se moze uociti slican odnos prema Reeperu kao prema ovom 3maju. :)
"It won’t be long until we have many little chicks running around being adorable and consuming CPU cycles with their path-calculating requirements." - Getting started with Dwarf Fortress, Peter Tyson

stojke
Site Admin
Поруке: 140
Придружен: 17 Феб 2011, 09:45
Име: Milos
Презиме: Stojanovic

Re: The Fable of the Dragon-Tyran

Порука од stojke » 27 Апр 2018, 17:45

Znao sam da bar jos neko slusa HI u Srbiji. Lepo je sresti Tima :D

Da slazem se da Grey verovatno mislio na to.

Пошаљи Одговор

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост