GIMFEST 9

Корисников грб
Dragan.Mićić
НПН Транзистор
Поруке: 69
Придружен: 06 Апр 2014, 21:46
Име: Dragan
Презиме: Mićić

GIMFEST 9

Порука од Dragan.Mićić » 10 Мар 2017, 02:31

Već devet godina za redom u mojoj školi organizuje se školski festival nauke i umetnosti pod nazivom Gimfest.

Ponet uspehom štanda elektronike na prošlogodišnjem i pretprošlogodišnjem Gimfestu štand sam organizovao i ove godine. Međutim ovoga puta sam se
potrudio da u celu priču oko elektronike, Gimfesta pa i Petnice uključim što više novih ljudi.

Štand se sastojao od 3 glavne celine:

1. "Muzika na Struju"

Слика

Ovu postavku škola je predstavila i na ovogodišnjem festivalu nauke u Beogradu, a čine je (sa leva na desno):

1.Fruity drums (Nikola Tešović, Dragan Mićić)
2.Grafitne klavijature (Radomir Vranjevac)
3.Digitalni teremin (Dragan Mićić)

Слика

2. "3D Printed world"

Na ovom delu štanda posetioce smo upoznali sa mogućnostima i tehnologijom 3D štampe.

Слика

3. "Svet robota"

Pored Robotske ruke i Gimbota na ovom delu štanda našla su se i 3 robotća koje smo pozajmili od drugara sa
Sekcije Primenjene Fizike i Elektronike Prve kragujevačke gimnazije na čemu im se još jednom zahvaljujem.

Слика

Pored svega ovog tu su i još 3 projekta realizovana od strane "mladih nada"
Moja uloga u ovim projektima je bila isključivo pomoć oko hardvera, takoreći mentorska.

Sa leva na desno:

1. IR snake (Nikola Tešović, Danilo Rajković)
2. Detekcija aplauza (Aleksa Jovanović)
3. IR light switch (Marko Mićić, Aleksa Jovanović)

Слика

Gimfest je posetilo oko 3 hiljde ljudi iz Požege ali i okolin gradova . Predstavljeno je 25 štandova iz raznih oblasti nauke, umetnosti i kulture a štand elektronike je, sada već tradicionalno, bio najposećeniji.

Корисников грб
markone
Site Admin
Поруке: 1073
Придружен: 10 Мар 2009, 15:55
Име: Марко
Презиме: Бежуљ

Re: GIMFEST 9

Порука од markone » 19 Мар 2017, 01:43

\o/ svaka čast
најоптималније

Pravljenje robota, geografske karte, algoritma, kompleksa ili svemirskog broda nije nauka, ali analiza načina na koji ste ih pravili to može da bude.
Ako ste već napravili nešto novo, ispitajte mu što više osobina koje niste sami predefinisali.

krle
Site Admin
Поруке: 244
Придружен: 03 Апр 2009, 14:26
Име: Stefan
Презиме: Krsmanovic

Порука од krle » 20 Мар 2017, 11:47

Bas kul, super je sto si uspeo da ukljucis jos ljudi u pricu. Nadam se da sekcija onda nastavlja da radi i kada krenes na fax :)

Bilo bi dobro da sledeci put okacis obavestenje par dana ranije, mozda bi neko uspeo da se organizuje pa da dodje :)

Корисников грб
Dragan.Mićić
НПН Транзистор
Поруке: 69
Придружен: 06 Апр 2014, 21:46
Име: Dragan
Презиме: Mićić

Порука од Dragan.Mićić » 21 Мар 2017, 00:09

Hvala ! :D
Kao što rekoh, trudio sam se da pronađem naslednike. :D

To jeste moj propust, mada bilo je dosta priče oko Gimfesta na fejsu.

Пошаљи Одговор

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 3 госта